Zadzwoń

+48 789 759 713

Salon Manicure Gdańsk – proces otwarcia naszego lokalu

Salon manicure Gdańsk – od marzenia do realizacji

Marzenia mają to do siebie, że czasem potrafią się spełniać, kiedy tylko zdecydujemy się na ich realizację. Dzisiaj pragniemy się z Wami podzielić historią naszego marzenia, które stało się rzeczywistością. Chcielibyśmy opowiedzieć o tym jak otwarliśmy nasz salon manicure Gdańsk oraz podzielić się z Wami naszą pasją i zaangażowaniem jakie włożyliśmy w to marzenie.

Początek – od pragnienia posiadania psa do własnego salonu manicure

Pierwsze kroki do realizacji naszego marzenia o własnym salonie manicure i pedicure w Gdańsku w cale nie pojawiły się po latach pracy w branży stylizacji paznokci, ale z chęci posiadania własnego czworonoga. Miłość do psiaków była na tyle silna, że zrezygnowaliśmy z pracy w korporacji, kupiliśmy naszą sunie rasy Thai Ridgeback – Quanti i zaczęliśmy wykonywać pierwsze stylizacje paznokci żeby móc być przy niej cały czas. W stosunkowo krótkim czasie pojawiły się pierwsze klientki, a zarobione pieniądze w całości inwestowaliśmy w szkolenia, zakup sprzętu i rozwój. Był to intensywny czas, w którym mieliśmy wiele wątpliwości, musieliśmy zaciskać pasa żeby starczało na życie, ale po ponad pół roku osiągnęliśmy poczucie względnej stabilizacji.

Weryfikacja potrzeb klientów

By otworzyć Salon Manicure i Pedicure w Gdańsku, wiedzieliśmy, że musimy zrozumieć nasz cel, rynek i poznać konkurencję. Przeprowadziliśmy dokładny research, aby poznać oczekiwania naszych przyszłych klientów – okres pracy w domu pomógł nam zaznajomić się z lokalnymi potrzebami klientek. Obserwując lokalne firmy z branży beauty sporo dowiedzieliśmy się o potrzebach klientów, dzięki temu dowiedzieliśmy się ile musimy nadrobić żeby dorównać najlepszym.

Biznesplan – wytyczanie kierunku działania

Na podstawie naszych obserwacji opracowaliśmy nasz biznesplan który cały czas dopracowywaliśmy. Był to okres pełny żywiołowych dyskusji, określania potencjalnych zagrożeń i perspektyw. Dużo uwagi poświęciliśmy działaniom marketingowym w sieci. Często sięgaliśmy do kalkulatorów i arkuszy kalkulacyjnych, aby zweryfikować na co możemy sobie pozwolić i co będzie dla nas najlepsze. Jednak każdy krok w dopracowywaniu biznesplanu przypominał nam dlaczego warto podążać za marzeniami.

Szukanie Lokalu – Serce Naszej Działalności

Każdy Salon Manicure i Pedicure potrzebuje odpowiedniego miejsca. Szukanie lokalu:

  • w odpowiednim miejscu
  • o określonej powierzchni
  • w atrakcyjnej cenie wynajmu
  • blisko miejsca zamieszkania
  • z możliwością zaparkowania samochodu
  • z możliwością zaadaptowania na lokal użytkowy

było jak poszukiwanie skarbu i zajęło nam ponad pół roku. Zdecydowaliśmy się na miejsce w samym sercu nowej dzielnicy Gdańska – Nowej Letnicy, które jest łatwo dostępne dla mieszkańców i turystów. Mimo że lokal ma powierzchnię jedynie 30m² jest przestronny, nowoczesny z dużą witryną, dostosowany do potrzeb naszych klientów. To tutaj nasze marzenie miało stać się rzeczywistością.

widok lokalu przed adaptacją
Salon Manicure i Pedicure na zewnętrz stan deweloperski
z zewnątrz
Gdańsk Nail Salon wnętrze stan deweloperski
stan początkowy
Salon Manicure wnętrze stan deweloperski
stan początkowy

Przygotowania – dostosowanie lokalu

Kiedy już podpisaliśmy umowę najmu przyszedł czas na przygotowania. Było wiele do zrobienia – od projektu i remontu, poprzez zakup niezbędnego sprzętu i produktów kosmetycznych aż po dekoracje. Staraliśmy się aby nasz Salon Manicure i Pedicure w Gdańsku był miejscem, które zapewnia komfort, luksus i bezpieczeństwo naszym klientkom. Staraliśmy się żeby nasz salon manicure wyróżniał się spośród innych podobnych miejsc dlatego dlatego zdecydowaliśmy się na minimalistyczny loftowy styl z sporą ilością roślin. Podzieliliśmy stanowiska pracy ściankami działowymi dla komfortu i prywatności klientów. Zadbaliśmy o komfort poprzez zamontowanie klimatyzacji i przyjemną muzykę w całym salonie.

projekt
Salon Manicure Gdańsk projekt
projekt aranżacji
Salon Paznokci projekt
projekt aranżacji
Salon Pedicure projekt
projekt aranżacji
wykonanie
Salon Stylizacji Paznokci
adaptacja lokalu
gdańsk manicure prace adaptacyjne
stawianie ścianek
Gdansk manicure prace adaptacyjne salonu
stawianie ścianek
Gdansk Nail Salon prace adaptacyjne
prace adaptacyjne
Gdańsk Pedicure prace adaptacyjne
prace adaptacyjne
hybryda manicure prace adaptacyjne
składanie mebli
Gdańsk Manicure Hybrydowy neon
logo

Nasz Zespół – Dłonie Tworzące Sztukę

Nasz zespół to najważniejszy element naszego Salonu Stylizacji Paznokci. Dołączyły do nas wyjątkowe stylistki paznokci i specjalistki od pielęgnacji dłoni i stóp, które dzielą naszą pasję do piękna. Ich doświadczenie i kreatywność są nieocenione, a ich praca jest naszą dumą.

Salon Manicure Gdańsk – otwarcie

Nadszedł wreszcie ten moment – otwarcie Salonu Manicure i Pedicure w Gdańsku. To był moment na który czekaliśmy z niecierpliwością. Przywitaliśmy naszych pierwszych klientów z uśmiechem na twarzy i sercem pełnym radości. Otrzymaliśmy wiele miłych komentarzy od naszych klientów którzy byli zdumieni że w zaledwie pół roku od pierwszych stylizacji otwarliśmy to miejsce. Odwiedziły nas również właścicielki lokalnych salonów beauty, które w miłych słowach przywitały nas w lokalnej społeczności przedsiębiorców branży beauty, część z nich wspiera nas do tej chwili polecając nasz salon manicure.

zdjęcia gotowego salonu
Hybrydowy Manicure Gotowy Salon
efekt finalny
Hybryda Manicure Gotowy Salon
gotowy salon

Nasza Misja – Pielęgnacja i Piękno

Nasza misja to pielęgnacja i piękno. Chcemy, aby każda osoba, która odwiedza nasz Salon Manicure i Pedicure w Gdańsku, czuła się wyjątkowo i pięknie. Nasze usługi obejmują manicure hybrydowy, pedicure i stylizacje żelowych paznokci.